KONKURS - MUSZĘ ZOBACZYĆ W NIEMCZECH ... - ZAKOŃCZONY
LAUREACI KONKURSU

Niemcy to nie tylko słynne autostrady, Berlin i narciarskie kurorty. Nasi sąsiedzi mogą pochwalić się tysiącami zjawiskowych widoków i klimatycznych miejsc.

Marzysz o zwiedzeniu Niemiec? Powiedz nam, które z miejsc najbardziej chciałbyś odwiedzić. Stawiasz na pełne atrakcji miasta czy zapierające dech w piersiach krajobrazy? Uzasadnij, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić nagroda w postaci wyjazdu do jednego z niemieckich miast. Weź udział w konkursie i poznaj nieznane!

Spośród wszystkich odpowiedzi jury wybrało dwie najciekawsze.

Laureat pierwszego miejsca: Pani Jolanta

„Marzę o spacerach po Starym Mieście Brunszwika, zachwycać się jego zabytkami, Wstąpić do zamku Dankwarderode z cennymi artystów rzeźbami. Zagubić się w plątaninie uliczek, znaleźć w bruku trefnisia czapkę, na pobyt w Anton-Ulrich Herzog Museum mam też chrapkę.
Nasycić oczy Rembrandta czy Rubensa obrazami, wstąpić do ratusza z bogatymi na elewacji dekoracjami.
Przyjrzeć się z bliska budynkom z muru pruskiego, odpocząć w parku, wdepnąć do ogrodu botanicznego.
Dalej do katedry - miejsca wartego zobaczenia. Gdzie stare freski i podziemia są do zwiedzenia.
Człowiek przenosi się w odległy świat sprzed kilkuset lat.
Następnie dotrzeć do Richmond z ogrodem angielskim i reprezentacyjnym pałacem królewskim.
Zatrzymać się na Altstadtmarkt, gdzie odbywa się targowisko
Stamtąd do Kohlmarkt jest całkiem blisko, tam wieczorem są specjalne inscenizacje. Bo kamienice placu rozświetlają kolorowe iluminacje.
Te wszystkie moje marzenia są dzięki organizatorowi konkursu do spełnienia."

Laureat drugiego miejsca: Pani Katarzyna
„Pamiętam ten dzień bardzo dokładnie. Weszłam do sali kinowej na któryś kolejny seans (uwielbiam kino). Zazwyczaj staram się nie wpatrywać w reklamy i myślami uciekam gdzie indziej. Tym razem było jednak inaczej. Na ekranie zaczęły migać magiczne obrazy, które natychmiast przykuły moją uwagę. Piękne miasta, natura, światło padające na stare mury i zieleń drzew. "Co to za miejsca?" - pomyślałam. Okazało się, że była to reklama zachęcająca do odwiedzenia Niemiec. Utkwiła mi na tyle w pamięci, że czasem jeszcze w głowie wracają do mnie jej obrazy. Pomyślałam wtedy, że chciałabym kiedyś na żywo zobaczyć te miejsca. Ich magia i piękno uświadomiły mi jak mało wiem o tym kraju... jest tak blisko nas a tak niewiele się o nim mówi. Od tamtej pory marzyłam, żeby odwiedzić któreś z tych miast. Kiedy zobaczyłam ten konkurs poczułam, że wreszcie mógł nadejść ten moment, że moje marzenie się spełni. Chciałabym pojechać do Brunszwiku - wygląda przepięknie! Jeśli uda mi się wygrać obiecuję zrobić wiele zdjęć i udostępnić wszystkim, których znam - żeby oni też spakowali walizki i wyruszyli w te magiczna podróż w przyszłości..."


Wybrani otrzymują następujące nagrody:
Laureat pierwszego miejsca:
- voucher uprawniający do dwóch noclegów ze śniadaniami dla 2 osób w hotelu Best Western Halle-Merseburg w Merseburgu do zrealizowania w wybranym terminie, do dnia 31.12.2020 (dojazd własny),
- oraz walizka marki American Tourister.

Laureat drugiego miejsca:
- voucher uprawniający do dwóch noclegów ze śniadaniami dla 2 osób w hotelu Best Western Hotel Braunschweig Seminarius w Brunszwiku do zrealizowania w terminie do dnia 31.12.2020 (dojazd własny).


Regulamin znajdziesz TU >>